Ubezpieczenie Ubezpieczenie. Kiedy zaleca się kupno AC?

Pojazdy w Polsce podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu OC. Każdy posiadacz samochodu bez względu na markę czy wiek pojazdu musi posiadać polisę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Ubezpieczenie AutoCasco - Effr.plUbezpieczenie AutoCasco

AC, czyli AutoCasco, należy do grupy ubezpieczeń dodatkowych. Oznacza to, że nie jest ono wymagane tak jak jest to w przypadku OC. Posiadając AC nie musimy przejmować gdy coś podzieje się z naszym samochodem. Przed czym dokładnie chroni nas AutoCasco? Gdy w wypadku, którego jesteśmy sprawcą uszkodzi się także nasze auto wówczas jeśli nie posiadamy AC to będziemy musieli naprawić auto na własny koszt. AC pozwala uniknąć takich wydatków, gdyż wówczas koszty naprawy zostaną pokryte właśnie z AC. Ale to nie jedyne walory posiadania AC. Ubezpieczenie to chroni nasz pojazd także od kradzieży.

Kiedy wykupić polisę?

Obserwuje się modę, zgodnie z którą AutoCasco kupowane jest dla młodych modeli samochodów. Im starsze auto tym rzadziej właściciele wybierają AC dla swojego samochodu. Skąd taka relacja? Starsze samochody są warte mniej niż ich odpowiedniki prosto z salonu dlatego też ich posiadacze tłumaczą, że nie opłaca im się wydawanie kolejnych pieniędzy na ubezpieczenie. Prawda jest taka, że nigdy nie wiadomo kiedy taka dodatkowa polisa może się nam przydać, gdyż nie wiadomo czy nasze samochód nie padnie łupem złodziei albo czy np. parkując nie porysujemy stojącego obok auta. Firmy ubezpieczeniowe opracowują oferty przygotowane specjalnie dla właścicieli starszych aut. Są to ofert, w których cena ubezpieczenia odnosi się do jego zakresu. Firmy ubezpieczeniowe opracowują specjalne pakiety przeznaczone dla starszych modeli. Wówczas zazwyczaj oferta ograniczona jest do kilku zapisanych w umowie zdarzeń.