Samodzielne wykonanie balustrad. Gdzie kupić materiały?

Balustrady są to specjalne zabezpieczenia, jakie instaluje się na schodach, balkonach czy tarasach. Umieszczane są na krawędzi, zabezpieczając przed wypadnięciem, a przy okazji pełnią również funkcję ozdobną.

Samodzielne wykonanie balustrad - Effr.plRodzaje balustrad. Z jakich materiałów powstają?

Rozróżnia się kilka rodzajów balustrad. Od balustrad pełnych, które są wykonane całkowicie np. z cegieł albo betonu, a na ich szczycie ulokowane są specjalne parapety lub poręcze. Innym rodzajem są balustrady z pionowych elementów, tzw. tralek. Są one wykonane najczęściej z drewna, kamienia lub betonu oraz metalu. Elementy pionowe są w sposób stały połączone z stelażem na dole i poręczą na górze. Ostatnim typem balustrad są konstrukcje wykorzystujące słupki pionowe. Taka konstrukcja pozwala na instalację różnego typu materiałów pomiędzy tymi słupkami.

Zlecić fachowcom czy robić samodzielnie?

Wiele osób zastanawia się czy balustrady w domu robić samodzielnie czy zlecić ich wykonanie specjalistom. Wszystko zależy od tego, który rodzaj balustrady wybierzemy, gdzie ona ma zostać zamontowana, ale ważne są także nasze umiejętności oraz wiedza. Należy pamiętać, że aby wykonać balustradę trzeba mieć również odpowiednie narzędzia. Pozostawienie pracy fachowcom jest na pewno doskonałym wyborem gdy chcemy, żeby praca została wykonana szybko, sprawnie i zawodowo. Jednak usługi fachowców wiążą się z dużo większymi nakładami finansowymi. Dlatego też alternatywą może być samodzielne wykonanie takiej balustrady. Wówczas odchodzą nam koszt związane z robocizną. Pozostanie wyłącznie koszt materiałów, z których chcemy balustradę wykonać. Warto zorientować się czy w naszej okolicy jest hurtownia wyrobów ze stali nierdzewnej. Zakupy w hurtowni mają wiele plusów, wśród których wymienić można duży wybór oraz niższą cenę niż w sklepach – http://www.stalnierdzewna.biz.pl.