Problem przemocy wśród dzieci. Co robić?

Problem przemocy wśród dzieci staje się w ostatnim czasie bardzo ważnym zjawiskiem. Wielu rodziców rozmyśla w jaki sposób pomóc swojemu dziecku? Co zrobić aby odnalazło się ono w klasie i stało się jej częścią?

Zachowanie dziecka jest zauważalne

Problem przemocy wśród dzieci - Efrr.plJako rodzice powinniśmy bacznie obserwować nasze dzieci oraz dużo z nimi rozmawiać. Budowanie więzi z dzieckiem zaczyna się już w okresie niemowlęcym. Uwaga poświęcone naszym dzieciom procentuje zaufaniem, którym darzą nas one również w późniejszym wieku. Znając doskonale nasze dziecko, będziemy potrafili zorientować się, że dzieje się z nim coś niedobrego. Wówczas będziemy mogli adekwatnie zareagować. Brak akceptacji ze strony środowiska rówieśniczego jest dla dziecka szalenie traumatycznym przeżyciem. Gdy nie jest akceptowane przez grupę, często pozostaje z boku. Nie angażuje się w wspólną pracę, zachowuje się jak nieobecny. A wszystko to dlatego żeby nie zwracać na siebie uwagi ponieważ boi się poniżania ze strony innych dzieci. Takie zdarzenia mogą powodować, że dziecko zamknie się w sobie, będzie apatyczne.

Pomocy można szukać na kilka sposobów

Dużo rodziców szuka sposobu jak pomóc swojemu dziecku. Zadanie jest złożone. Z pomocą może przyjść pedagog szkolny albo wychowawca i ich rola jest istotna, jednak jeśli brać pod uwagę pracę z całą klasą. Dojście do istoty problemu, które dokuczają naszemu dziecku może nie być takie proste. Dużo rodziców decyduje się na indywidualną pracę psychologa, który w sprzyjających warunkach pomoże rozwiązać problem. Gdy sytuacja jest poważna warto szukać ratunku gdzie indziej. Gabinet psychologiczny jest tym miejscem, gdzie zmartwieni rodzice poszukują pomocy dla swoich dzieci – http://www.balans.edu.pl/oferta.