Kupno auta używanego. Możliwość zakupu z gwarancją

Nieużywany samochód to przez wiele osób symptom bogactwa. Nie każdego bowiem stać na kupno samochodu bezpośrednio z salonu. Alternatywą może być kupno auta używanego.

Kupno auta używanego - Effr.pl Pochodzenie auta jest ważne

Przeciwnicy kupowania samochodów używanych wskazują, że podstawową problemem takich transakcji jest nieznana rzetelna historia takiego pojazdu. Niestety, ale często można spotkać nieuczciwych handlarzy, którzy nie są fair i chcą sprzedać nam samochód nie do końca sprawne technicznie lub z historią wypadkową, którą chcą ukryć. Aby uniknąć taki nieuczciwych praktyk należy zachować szczególną ostrożność. Kupowanie bezpośrednio od osoby fizycznej obarczone jest ryzykiem i jeśli nie mamy doskonałej wiedzy co należy sprawdzić, warto wówczas skorzystać z pomocy osoby znajomej, która za nas oglądnie samochód i oceni jego fizyczny stan.

Gwarancja? Jak sprawa wygląda?

Można również wybrać inną opcję. A dokładniej udać się do komisu samochodowego. Niestety i w tym przypadku zdarzają się nieuczciwi handlowcy. Jednak jest ich zdecydowanie mniej niż w przypadku osób prywatnych. Ponadto, jeżeli kupimy auto w komisie, mamy określone prawa wynikające z gwarancji. Komis samochodowy oferuje do sprzedaży zarówno samochody własne, jak też pośredniczy w sprzedaży aut, które nie są jego własnością, a jedynie zostały przyjęte w komis do momentu ich zbycia. Bez względu na sposób, jeśli komis to strona uczestnicząca w procesie kupna-sprzedaży, odpowiada on za udzielenie gwarancji praw kupującego. Ważne są tu kwestie związane z tym czy osoba kupująca jest osobą fizyczną czy przedsiębiorcą. Od tego zależy rodzaj praw przysługujących kupującemu. Wiążą wówczas odrębne podstawy prawne, jakie regulują detale zabezpieczenia.

Komis samochodowy – http://auto-bzyk.com.pl/opinie-klientow