Co to jest Endermologia?

Endermologia - Efrr.plKażda pani chciałaby być jak najurodziwsza. usiłują to jednakże wypracować na wiele metod. Jedne poddają się skomplikowanym zabiegiem, kolejne próbują domowych sposobów, a jeszcze inne prostych zabiegów takich jak właśnie zabiegi Endermologiczne.

Metoda ta to nic innego jak typ masażu, przeprowadzanego maszynowo, co pomaga zwiększyć siłę nacisku. Właśnie dzięki temu, zabiegi te są tak efektywne. Siła wywiera wpływ na tkankę łączną, co pomaga wygładzić skórę, uwolnić się od cellulitu, rozluźnia mięśnie, a do tego wygładza zeszpecenia na ciele. To właśnie od ich likwidacji wzięła się ta dziedzina.

Przebieg zabiegu Endermologicznego

Zabieg kierowany jest komputerowo. Pacjent odbywa go w specjalistycznym, obcisłym kostiumie, który stopuje kontakt głowicy złożonej z dwóch rolek masująco-ssących z ciałem i chroni tym samym ciało przed możliwymi obrażeniami oraz powoduje lepszy poślizg walcom.

Korzyści z Endermologii

Osoba wykonująca zabieg prowadzi głowicę składającą się z dwóch wałków masująco-ssących, która dzięki podciśnieniu powoduje utworzenie się fałdy skórnej. Dzięki temu ciało przybiera postać fali, rolowanej dodatkowo od wewnątrz i na zewnątrz przy użyciu walców. Stymuluje to tkankę łączną, przez co zabieg oddziałuje na głębokie warstwy ciała i jest efektywniejszy od metod przeciwko cellulitowi, czy bliznom. walce intensywnie ugniatają ciało w przeróżnych kierunkach, co stymuluje krążenie krwi i metabolizm.

Poza tym, masaż ma też funkcję masażu limfatycznego, przez co w trakcie zabiegu wskutek pobudzonego układu limfatycznego z ciała usuwane są toksyny i tłuszcze, a do tego produkuje się elastyna i kolagen, co poprawia elastyczność ciała.

Masaż taki trwa około pół godziny, a by efekty były zadowalające potrzeba pasma 10-15 zabiegów. Zaleca się stosować masaże jednocześnie z odpowiednim dla ciała stylemodżywiania oraz uprawianiem sportu, a dla lepszego oczyszczenia ciała z toksyn – wypijania co najmniej 2l wody dziennie. Pojedynczy masaż kosztuje 150 – 300 złotych w zależności od tego czy strój jest darmowe czy też nie, oraz od tego, czy rezerwujemy szereg masaży, czy jeden zabieg.

Stanowczo opłaca się skorzystać z takiego zabiegu choćby na próbę. Najlepiej w salonie oferującym masaże ze stosowaniem przyrządu LPG Alliance – najlepszego i najnowszego z obecnie dostępnych na rynku.

Endermologia – niebezpieczeństwa

Pomimo ogromu plusów masaży, są też ograniczenia w stosunku do ich przeprowadzania. Należą do nich między innymi brzemienność, karmienie piersią, czas pięciu miesięcy od rozwiązania i nawet do ośmiu po cięciu cesarskim, skłonności do żylaków i naczyniaków, silny stan chorobowy, czynny nowotwór, zapalenie żył, uszkodzenia skóry, lub peeling. Dokładniejszych oświadczeń o ograniczeniach powinno się szukać na stronach salonów oferujących te masaże. Tutaj przykład witryny gabinetu endermologii: https://www.mindful.org.pl/endermologia-lpg-alliance-katowice.

Podsumowując Endermologia jest najlepszym i najbardziej efektywnym sposobem na walkę z cellulitem, bliznami, rozstępami i obwisłą skórą. Dodatkowo jest ogólnodostępna niezbyt kosztowna w porównaniu z innymi zabiegami walczącymi z podobnymi przypadłościami, i nie stwarza niedogodności dla pacjenta takich jak obolałość czy konieczność rekonwalescencji.